Pühalepa muusikafestivali avakontserdil kõlab Erkki-Sven Tüüri orkestrilooming

Tänavuse Pühalepa muusikafestivali avakontsert toimub reedel, 2. augustil kell 18 Hiiumaal, Pühalepa kirikus. Kontserdi pealkiri on "Noor Tüür" ja publiku ette astub Tallinna Kammerorkester dirigent Tõnu Kaljuste juhatamisel. Kaastegev Riho Sibul. 

Piletid müügis Piletilevis. Saadaval ka festivali passid, mis tagavad sissepääsu kõigile festivali kontsertidele.

Tänavune Pühalepa muusikafestival toimub juba 8. korda. 2-4. augustini Hiiumaal Pühalepa kirikus toimuv festival kannab pealkirja "Juubelieri" ja sellega tähistame Hiiumaa helilooja Erkki-Sven Tüüri 60. sünnipäeva. Festivali kunstiline juht on Endrik Üksvärav. Festivali korraldab MTÜ Kerema Kultuurikoda.

Tallinna Kammerorkestri (TKO) asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. foto TKO metsateel, keskmineKahe aastakümne jooksul on sellest kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud külalisesineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas.
TKO on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. TKO tuumiku moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solisti ja kammermuusikuna.

Esimese peadirigendi Tõnu Kaljuste käe all tegutses orkester aastatel 1993–1995 ning 1996–2001. Olulise jälje TKO arengusse on jätnud Juha Kangas, kes oli 1995–1996 peadirigent ning 2001–2003 kunstiline juht. Järgnenud kümnel hooajal kureeris orkestri tegevust Tallinna Filharmoonia kunstiline juht Eri Klas, 2013. aasta sügisest Risto Joost ja nüüd on orkestri kunstiliseks juhiks taas maestro Tõnu Kaljuste.

Kontsertreisid on orkestri viinud USAsse, Kanadasse, Jaapanisse, Hiinasse, Brasiiliasse, Argentiinasse, Mehhikosse ja enamikesse Euroopa riikidesse. Lisaks paljudele esinemistele Euroopa nimekamates kontserdisaalides on üles astutud ka New Yorgis Carnegie Hallis ning Pekingi Keelatud Linna kontserdisaalis.

2013. aastal pälvis Tallinna Kammerorkester Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia.
TKO on kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.

Lisainfo: www.filharmoonia.ee