VIII Pühalepa muusikafestivaliga tähistatakse Hiiumaal Erkki-Sven Tüüri 60. juubelit

Reedel, 2. augustil algav VIII Pühalepa muusikafestival kannab pealkirja „Juubeli eri“. Festivali fookuses on helilooja Erkki-Sven Tüür, kes sügisel tähistab 60. juubelit ja nii kõlabki Erkki-Sven Tüüri muusika sel korral igal festivali kontserdil.  Samuti on festivalikavas kevadel 50. juubelit tähistanud Tõnu Kõrvitsa looming ja ka festivali väliskülaline  – Raschér Saxophone Quartet (Saksamaa)- tähistab tänavu 50. tegutsemisaastat.

„Kuna tegemist on helilooja Erkki-Sven Tüüri 60. sünnipäeva aastaga, siis mis saab veel toredam olla, kui seda mitte ainult õigel päeval tähistada, vaid pikemalt. Ning teha seda helilooja kodusaarel tema enda muusikaga,“ rääkis festivali kunstiline juht Endrik Üksvärav. „Festivali programm pakub valikut Erkki-Sven Tüüri loomingu erinevatest tahkudest – orkestri,- kammer- ja vokaalmuusikast.“

Nii nagu juba tavaks, saavad festivali külalised ka sel korral osa kõrgetasemelistest kontsertidest. Festivali avakontserdil on rõõm tervitada Pühalepa kirikus Tallinna kammerorkestrit Tõnu Kaljuste dirigeerimisel. Samuti ootame festivalile maailmas tunnustatud Raschér Saxophone Quartet'i, kes resideerub Saksamaal ja kelle esituses kõlab teos „Meditatio“, mis Erkki-Sven Tüüri sulest just neile kirjutatud. Hiiumaad külastab kvartett esmakordselt.  Eriliseks teeb festivali ka see, et kohal on kõik erinevate hooaegade „Klassikatähtede“ saate võitjad. Koorimuusika lippu hoiab kõrgel kammerkoor Collegium Musicale. 

VIII Pühalepa muusikafestivali kava:
2. august kell 18 festivali avakontsert:  "Noor Tüür"
Tallinna Kammerorkester, Riho Sibul ja Tõnu Kaljuste

3. august kell 15 "Klassikatähed ja Tüür"
Marcel Johannes Kits (tšello), Katariina Maria Kits (viiul), Sten Heinoja (klaver) ja Tanel Eiko Novikov (marimba)

4. august kell 13 „Erkki-Sven Tüür 60, Tõnu Kõrvits 50 ja Raschér Saxophone Quartet 50“. Raschér Saxophone Quartet (Saksamaa), kammerkoor Collegium Musicale ja dirigent Endrik Üksvärav.

Piletid müügil Piletilevis.
Saadaval ka festivali passid, mis tagavad sissepääsu kõigile festivali kontsertidele.

Festivali kunstiline juht on Endrik Üksvärav. Festivali korraldab MTÜ Kerema Kultuurikoda. Festival saab teoks tänu toetajatele: Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Hiiumaa vald, Hiiu Leht, Selver, Liviko, Hiiumaa Sõprade Selts.