Mari ja Mihkel Polli kontserdil kõlab kaks uut Erkki-Sven Tüüri lugu

Laupäeval, 15. augustil kell 16 annavad Pühalepa muusikafestivalil kontserdi Mari Poll (viiul) ja Mihkel Poll (klaver). Õde ja vend on koos musitseerinud varemgi. Pühalepa muusikafestivalil kuuleb nende esituses peamiselt kaasaja muusikaga kava, sh Erkki-Sven Tüüri "Conversio" viiulile ja klaverile ning "Köielkõnd". Viimane on Erkki-Sven Tüüri uus lugu, mis kirjutatud tänavu kevadel toimunud konkursile "Noor muusik" ning mis avalikkuse ees kõlab nüüd esmakordselt. Teise uue loona on kavas "Kaugete sammude kaja" tšellole ja klaverile ning selle esitamiseks on kontserdil kaastegev tšellist Valle-Rasmus Roots.

Mihkel Poll Mihkel Poll (1986) alustas 6-aastaselt klaveriõpinguid Nõmme Muusikakoolis Helve Kuuskmanni juures, jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis, õpetajateks prof Ivari Ilja ja Maigi Pakri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja ja Guildhall School of Music and Drama´s prof Ronan O´Hora klaveriklassis. Hetkel õpib ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris prof Ivari Ilja juures. Ta on edukalt osalenud paljudel rahvusvahelistel ja üleriigilistel konkurssidel. Mihkel Poll on olnud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri resideeruvaks artistiks, esitades Eesti heliloojate klaverikontserte maestrote Neeme Järvi, Olari Eltsi ja Arvo Volmeri juhatusel. Samuti esines Mihkel koos ERSO ja maestro Neeme Järviga Läänemere Festivalil Stockholmis Berwaldhallenis. Järgmisel hooajal ootavad muuhulgas ees etteasted koos Sarasota Sümfooniaorkestriga, Sinfonia of Birmingham´i, Oltana Süfmoonikutega ning Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga.

 

Mari Poll 4Mari Poll (1987) alustas viiuliõpinguid viieaastaselt Nõmme Muusikakoolis õpetaja Leila Eespere juures ning jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis algselt prof Tiiu Peäske ja hiljem dotsent Ivi Tiviku juures. Keskkooli lõpetas ta Manchesteris Chetham’s School of Music´us prof Jan Repko viiuliklassis. Edasi läks Mari Londoni Kuninglikku Muusikakolledzise, kus ta omandas bakalaureusekraadi prof Jan Repko viiuliklassis ja magistrikraadi ning Artist Diploma diplomi koos Junior Fellow tiitliga prof Radu Blidari juures. Hiljem omandas Mari ka solisti diplomi Norra Muusikaakadeemias Peter Herresthali juhendamisel. Mari on hetkel City Music Foundation artist Londonis ja sellest aastast töötab ta Stavangeri Sümfooniaorkestris teise kontsertmeistrina. Mais 2013 autasustati Marit Tagore Kuldmedaliga, mille andis üle HRH Prints Charles. 2012. aasta märtsis andis tuntud plaadifirma Warner Classics (endine EMI Classics) uue projekti EMI Digital Debut raames välja Mari Polli salvestatud kolm teost sooloviiulile. Teadaolevalt on ta esimene Eesti instrumentalist, kes EMI-le plaadistanud. Mari on üles astunud Inglismaal BBC Raadio 3 külalisena saates BBC In Tune.