Esinejad

VII Pühalepa muusikafestival toimub 3.-5. augustil 2018 Hiiumaal Pühalepa kirikus.

 

Sellel aastal kõlab festivalil J.S.Bachi "Kohvikantaat", mis sobitub suurepäraselt Kärdla kohvikutepäeva temaatikasse. Ootame festivalile Klassikatähti, Vanaemade koori koos nende imelise dirigendi Silvia Mellikuga, muusikuid Iisraelist, kammerkoori Collegium Musicale ja dirigent Daniel Reussi Hollandist. Viimase dirigeerimisel kõlab festivali lõppkontserdil Tüüri ja Tobiase looming. Selle kontserdiga tähistame ühtlasi Rudolf Tobiase 145. sünniaastapäeva.

Kroot_Tarkmeel-3499_Tanel-Eiko_Novikov
Telekonkursi "Klassikatähed 2018" võitja Tanel-Eiko Novikov

Tanel-Eiko Novikov oli tänavuse Klassikatähtede võistluse noorim osaleja. Tõmme löökpillide vastu ilmutas ennast juba väga varakult – kui lasteaias tehti mängubändi ja kõik tahtsid olla kitarristid või lauljad, siis Tanel tahtis olla trummar. Muusikakeskkoolis pandi ta alul siiski klaverit õppima, sest nooremates klassides löökpilliõpet polnud, aga kuna poiss oli hea rütmitunnetusega ja klaver teda väga ei köitnud, tehti lõpuks erand. Seitsmendas klassis kogus poiss julguse kokku ja hakkas ksülofonil „Kimalase lendu“ õppima. Harjutusklassis pikki tunde veetes tõestas ta nii endale kui õpetajale, et kui midagi väga tahta, siis see õnnestubki.

Töökus ja aktiivne eluhoiak iseloomustab Tanelit igas mõttes. Ta on kaasa löönud paljudes kohalikes muusikaprojektides, osalenud edukalt rahvusvahelistel konkurssidel Itaalias ja Venemaal, saanud esikohti USA videokonkurssidel. See kõik nõuab pidevat tööd ja uut repertuaari, millega tuleb töötada aastaid. Harjutamine täidab suurema osa Taneli päevadest, hommikust hiliste õhtutundideni, aga kui midagi armastusega teha, pole väsimust ega tüdimustki.

Tanel-Eiko Novikov õpib Tallinna Muusikakeskkoolis üheteistkümnendas klassis Kristjan Mäeotsa juures. Ta on saanud rea esikohti ja eripreemiad kohalikel konkurssidel. 2016.a. osales ta kolmel rahvusvahelisel konkursil, neist kaks olid USA-s korraldatud videokonkursid, „ENKOR“ JA „Great Composer’s Competition“, millel mõlemal saavutas esikoha; samal aastal võitis Venemaal toimunud konkursil „St.Petersburg Open Youth Percussion Competition“ soolo marimba kategoorias I koha ning žürii eripreemia, mis andis võimaluse esineda solistida 2017.a. Mariinsky Teatri kontserdisaalis.

Ta on esinenud 2015.a. Vilniuses Baltimaade vaskpillide festivalil, 2016.a. Tallinnas Põhjamaade löökpillifestivalil „Percussion Plus 2016“, Prahas toimunud Ida-Euroopa WASBE konverentsil, soleerinud Eesti Noorte Kontsertorkestriga, osalenud sellistes kollektiivides nagu TMKK sümfooniaorkester ja noortekoor, Eesti Noorte Kontsertorkester, Eesti Noorte Puhkpilliorkester, Noorteorkester Reaalmažoor, Uue Tänava Orkester, Tallinna Kammerorkester, Vanemuise Sümfooniaorkester, EMTA Sümfooniaorkester, EMTA Brass, Politsei-ja Piirivalveorkester jne. Ta on täiendanud ennast arvukatel meistrikursustel Belgias, Venemaal, Itaalias ja Eestis.

 

Naiskoor VanaemadNaiskoor "Vanaemad"
Naiskoor "Vanaemad" alustas tegevust 9. veebruaril 2005.aastal.Koori esimeseks lauluks oli Lembit Verlini laul "Vanaemale", millest sai koor ka oma nime.Kolmeteistkümne tegevusaasta jooksul on esinetud erinevates Eestimaa paikades.On osa võetud kõikidest toimunud naiskooride laulupäevadest (Türil, Rakveres, Põlvas, Pärnus) ja üldlaulupidudest. Koor on osalenud ka võistulaulmistel ning 2012. ja 2015.a.saavutas c-kategoorias esikohad. Aastal 2012 nimetati naiskoor "Vanaemad" Aasta naiskooriks. Oma laule on viidud ka piiri taha.Nii on lauldud Sankt-Peterburgis, Riias, Kaunases,Vilniuses,Berliinis,Prahas,Göteborgis,Stockholmis, Kotkas, Helsinkis.
Kooris laulavad suurte koorilaulukogemustega vanaemad. Käesoleval hooajal on kooris 40 lauljat.Koori keskmine vanus on 76 aastat. Kooril on kaks dirigenti – Silvia Mellik ja Reet Ratassepp.

Silvia Mellik 3Silvia Mellik (04.03.1933) on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1958.a. Gustav Ernesaksa õpilasena. Aastatel 1958-1963 töötas teatris "Vanemuine" koormeistrina.Ta on olnud  paljude praegu tegutsevate koorijuhtide õpetaja ja juhatanud mitmeid koore. Võistulaulmistel on ta pälvinud parima dirigendi tiitli (2012,2015,2018). Üldlaulupidudel on  Silvia Mellik olnud naiskooride dirigent.

 

 

 

 

 

 

Reet RatasseppReet Ratassepp (08.03 1940) on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1964. aastal koorijuht-pedagoogina Jüri Variste õpilasena ja töötanud 46 aastat Tallinna Muusikakeskoolis. Tema käe alt on välja tulnud palju praegu tegutsevaid muusikuid.Ta juhatanud ka erinevaid koore.