Esinejad

VIII Pühalepa muusikafestival toimub 2.-4. augustil 2019 Hiiumaal Pühalepa kirikus

Tallinna Kammerorkester
Tallinna Kammerorkestri (TKO) asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne jooksul on sellest kujunenud üks Eesti foto TKO metsateel, keskmineesindusorkestreid, kes on oodatud külalisesineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas.
TKO on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. TKO tuumiku moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solisti ja kammermuusikuna.
Esimese peadirigendi Tõnu Kaljuste käe all tegutses orkester aastatel 1993–1995 ning 1996–2001. Olulise jälje TKO arengusse on jätnud Juha Kangas, kes oli 1995–1996 peadirigent ning 2001–2003 kunstiline juht. Järgnenud kümnel hooajal kureeris orkestri tegevust Tallinna Filharmoonia kunstiline juht Eri Klas, 2013. aasta sügisest Risto Joost ja nüüd on orkestri kunstiliseks juhiks taas maestro Tõnu Kaljuste.
Kontsertreisid on orkestri viinud USAsse, Kanadasse, Jaapanisse, Hiinasse, Brasiiliasse, Argentiinasse, Mehhikosse ja enamikesse Euroopa riikidesse. Lisaks paljudele esinemistele Euroopa nimekamates kontserdisaalides on üles astutud ka New Yorgis Carnegie Hallis ning Pekingi Keelatud Linna kontserdisaalis.
2013. aastal pälvis Tallinna Kammerorkester Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia.
TKO on kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele 2014. aastal Grammy.
Lisainfo: www.filharmoonia.ee

Dirigent Tõnu Kaljuste

Raschér Saxophone Quartet​

Telekonkursi "Klassikatähed 2013" võitja Marcel Johannes Kits (tšello)
Telekonkursi "Klassikatähed 2014" võitja Katariina Maria Kits (viiul)
Telekonkursi "Klassikatähed 2016" võitja Sten Heinoja (klaver)
Telekonkursi "Klassikatähed 2018" võitja Tanel-Eiko Novikov (marimba)

Kammerkoor Collegium Musicale